Дописници МКДКултураКултура.ПорталКултура.Слајдер

Се враќа посетеноста во Стоби

Со смирување на Ковид пандемијата се повеќе се враќаат посетителите во археолошкиот локалитет Стоби. Освен домашни се поголем е бројот на странските посетители, најмногу од САД, кои деновиве доаѓаат и во групи, информира за МИА Спасе Перовски, директор на НУ Стоби.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close