0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Се влошува состојбата со Ковид-19, можни нови рестриктивни мерки

Состојбата со Ковид-19 станува се полоша. На дневно ниво се зголемува бројот на заболени, а според надлежните главната причина за ова е непочитувањето на мерките. Токму затоа, можно е воведување на нови рестрикции, а најмногу се размислува за  задолжително носење маски на отворено, ограничување на бројот на лица на одредени места, но и засилени контроли и казни.

Back to top button
Close
Close