Дописници МКДОпштински вести

Се вакцинираат здравствените работници од Брза помош и од лабораторијата при ЈЗУ Здравствен дом Велес

Дваесетина здравствени работници од Службата за итна медицинска помош при ЈЗУ Здравствен дом од Велес се вакцинираат денеска и во текот на утрешниот ден. Воедно се вакцинираат и вработените во лабораторијата на Здравствен дом, кои секојдневно имаа контакт со заболени од ковид.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close