Дописници МКДОпштински вести

Се вакцинираат лекарите и медицинските сестри од приватните амбуланти од Велешко 

Вакцина против Ковид-19 денеска примаат лекари и медицински сестри од приватните здравствени амбуланти од Велес и Велешко, кои секојдневно се во контакт со пациенти. Вакцинацијата се врши во Поликлиниката „Букурешт“ во Скопје и ќе трае неколку дена, потврди за МИА д-р Лилија Чолакова Дервишова, претседател на Здружението на приватни лекари. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close