Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Се вакцинираа членови на грчката Влада и лидерот на СИРИЗА

Четворица министри од грчката Влада, како и лидерот на опозициската СИРИЗА Алексис Ципрас денеска ја примија вакцината на Фајзер/БиоНТек на вториот ден од вакцинацијата во Грција, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close