0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Се уште трае потрагата по малолетникот кој исчезна во водите на Преспанско езеро

Во Полициска станица Ресен вчера во 18,18 часот од Итна медицинска помош било пријавено дека во туристичката населба „Претор“, во водите на Преспанското езеро исчезнал 16 годишен малолетник од Ресен.

Скопје, 3 август 2020 (МИА) – Во Полициска станица Ресен вчера во 18,18 часот од Итната медицинска помош било пријавено дека во туристичката населба „Претор“, во водите на Преспанското езеро исчезнал 16 – годишен малолетник од Ресен.

МВР денеска соопшти дека од надлежните служби се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето и расчистување на случајот. цр/рп/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close