0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

Сè уште активни дел од пожарите, кај селото Бели целосно изгаснат, во Охридско ставен под контрола

Активен е пожарот над селото Градманци во скопскиот регион, но и пожарите кај кумановскиот и штипскиот регион. Пожарот кај селото Бели е целосно изгаснат, додека кај охридскиот регион е ставен под контрола, информираат од Центарот за управување со кризи (ЦУК). На терен се сè уште пожарникарите и екипите од Армијата.

Back to top button
Close
Close