0_Web_АктуелноДописници МКДОпштински вести

Се уште активен пожарот кај месноста „Петлец“ над беровско Русиново

Се уште е активен пожарот кој вчера попладне избувна на месноста „Петлец“ над беровското село Русиново. Командирот на ТППЕ Берово, Сашко Руменовски информира дека во моментот во гаснењето учествуваат екипи на противпожарната служба и беровското Шумско стопанство.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close