Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Се урна воен авион на украинските ВВС во близина на Харков (видео)

Воен авион Антонов-26 се урна во близина на градот Чугуев во регионот Харков во Украина за време на слетување, соопшти Командата на украинските воздухопловни сили.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close