ЕвропаЕвропа.Портал

Три лица загинаа, двајца се водат за исчезнати при уривање на училишна зграда во Антверпен

Тројца градежни работници загинаа, а двајца сè уште се водат за исчезнати, еден ден откако делумно се урна училишна зграда во Антверпен, Белгија.

Back to top button
Close
Close