0_Магазин.ПорталПатувања

Се урна првиот норвешки електричен авион

Авионот беше пилотиран од извршниот директор на „Авинор“, Даг Фолк-Петерсен, кој беше поканил и високи функционери на пробниот лет.

Back to top button
Close
Close