ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Се урна мал авион во Сибир, има преживеани, во кабината заглавени 11 патници

Авион Л-410 се урна во близина на Иркутск, Сибир, во кој имало 14 патници и двајца членови на екипажот.

Back to top button
Close
Close