Svet.SlajderСветСвет.Портал

Се урна хотел во Кина, 70 луѓе се затрупани

Најмалку 70 лица се затрупани под урнатините на хотел што денеска се урна во кинескиот град Куангжу.

Куанжу, 7 март 2020 (МИА) – Најмалку 70 лица се затрупани под урнатините на хотел што денеска се урна во кинескиот град Куангжу.

Спасувачите досега извлекоа 23 лица.

Хотелот служел како карантин за болни од новиот коронавирус.

Причината за уривањето хотелот се уште не е позната. јт/

Таг
Back to top button
Close
Close