Svet.SlajderСветСвет.Портал

Се урна американски хеликоптер во северниот дел на Сирија

Во северниот дел на Сирија се урна американски хеликоптер, јавија денеска сириските државни медиуми

Дамаск, 15 септември 2020 (МИА) – Во северниот дел на Сирија се урна американски хеликоптер, јавија денеска сириските државни медиуми.

Сириската новинска агенција САНА јави дека хеликоптерот се урнал во село Тел Хадад во провинцијата Хасакех, а американски тенкови го затвориле пристапот до зоната.

Се уште не е позната причината за хеликоптерската несреќа, а американската армија се уште не го коментира инцидентот. ми/

 

Таг
Back to top button
Close
Close