Општински вестиСкопје

Се санира фискултурната сала во ООУ Св. „Климент Охридски“ во село Драчево

Интензивно се работи на санација на санитарните јазли и туш кабини во фискултурната сала во училиштето „Св. Климент Охридски" во село Драчево, за што се издвоени 407.000,00 денари. По санацијата на санитарните јазли ќе се реновираат и соблекувалните, соопштија од Општина Кисела Вода.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close