Дописници МКДОпштински вести

Се реновираат и опремуваат детски градинки во Битола

Општина Битола ја привршува санацијата на кровот на детската градинка „Вангел Мајорот” во населбата „Карпош“, а променета е кровната површина и во детската градинка „Пролет”.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close