Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

СЕ повторно ја повика Хрватска да го запре насилството врз мигрантите

Хрватските власти мора да го запрат насилството врз мигрантите на границата со Босна и Херцеговина и да почнат да ги казнуваат одговорните полицајци, изјави вчера комесарот на Советот на Европа за човекови права, Дуња Мијатовиќ

Back to top button
Close
Close