0_Македонија.ПорталОпштински вести

Се поставуваат хибридни колектори во градинката „Мајски цвет“ во Карпош

Во тек е поставувањето на првите хибридни колектори на кровната површина на градинката „Мајски цвет“ (објект „Јасмин“), во населбата Тафталиџе 2, информираат од Општина Карпош.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close