Дописници МКДОпштински вести

Се поставува назад оградата која вчера падна од мостот во Тетово

Истата ограда која вчера падна од мостот на „Индустриска улица“ во Тетово денеска попладне повторно се поставува. Се уште нема точни информации што точно се случило и како дошло до тоа да падне оградата.

Тетово, 4 мај 2021 (МИА) – Истата ограда која вчера падна од мостот на „Индустриска улица“ во Тетово денеска попладне повторно се поставува. Се уште нема точни информации што точно се случило и како дошло до тоа да падне оградата.

-Оградата во најкус можен временски период ќе биде вратена во првобитната состојба. Со санацијата се започнува уште денеска со оглед на фрекфентноста на оваа улица, истакнаа од Општина Тетово.

Вчера граѓани од блискиот станбен комплекс на згради Блок 70 ја аламира пожарната и полиција дека е падната оградата, по што пожарникарите го оградија местото.ас/см/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close