Општински вестиСкопје

Се поставува ЛЕД осветлување во Криви Дол

Општина Карпош почна со поставување на ново улично јавно осветлување долж улицата „Новопроектирана“ во Криви Дол. Се поставуваат 17 столбови, на кои ќе бидат прикачени ЛЕД – штедливи светилки.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close