БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Се помалку новозаразени со Ковид-19 во Словенија

Здравствените власти во Словенија регистрираа само седум новозаразени со Ковид-19, јави дописникот на МИА од Љубљана

Љубљана, 26 април 2020 (МИА) – Здравствените власти во Словенија регистрираа само седум новозаразени со Ковид-19, јави дописникот на МИА од Љубљана.

И понатаму се намалува бројот на хоспитализирани лица поради новиот коронавирус, па така во овој момент во болниците низ земјата се лекуваат вкупно 80 пациенти, од кои само 23 на одделенијата за интензивна нега.

Во изминатите 24 часа, од здравствените центри се отпуштени двајца пациенти, а еден човек почина како последица од Ковид-19. ав/ми/

Таг
Back to top button
Close
Close