Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Се поголем број германски десничари поседуваат оружје

Во Германија во 2020 година забележан е голем пораст на издавање на дозволи за носење на огнено оружје за регистрираните припадници на радикалната десница, соопшти денеска германската Влада

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close