0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштествоХроникаХроника.Портал

Се одлагаат сите седници и расправи следната недела во кривичниот оддел на Апелација

Сите јавни седници и расправи закажани за следната недела во Кривичниот оддел на Апелацискиот суд Скопје се одлагаат, информираат денеска од Апелација.

Скопје, 26 јуни 2020 (МИА) – Сите јавни седници и расправи закажани за следната недела во Кривичниот оддел на Апелацискиот суд Скопје се одлагаат, информираат денеска од Апелација.

– Се одлагаат сите јавни седници и расправи закажани во Кривичниот оддел на Апелацискиот суд Скопје за деновите 29 и 30  јуни 2020 година и за деновите 01, 02 и 03 јули  2020 година, стои во соопштението од Апелационен суд Скопје.

За денот на одржување на одложените седници странките и јавноста ќе бидат дополнително известени. аа/дма/

 

Back to top button
Close
Close