0_Македонија.ПорталОпштество

Се намалуваат водостоите на реките

Водостоите на сите реки во земјава се пониски од просекот за декември и кај најголем дел од нив бележат дополнително намалување на нивото во однос на вчерашното.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close