0_Македонија.ПорталОпштество

Се намалува водостојот на реките

Водостоите на поголем дел од реките во земјава се повисоки од просекот за февруари и бележат благо намалување на нивото во споредба со вчерашното, покажуваат последните мерења направени од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close