СветСвет.Портал

Се намалува бројот на заразени и хоспитализирани со Ковид-19 во САД

Изгледа дека бројот на нови случаи на Ковид-19 и хоспитализации во САД се намалува, додека администрацијата на американскиот претседател Џо Бајден сè уште верува дека за 100 дена може да ја постигне целта од 100 милиони вакцинации, соопшти денеска работната група на Белата куќа за коронавирусот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close