0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

Се намалува бројот на нови случаи, попушта притисокот врз болниците и се намалува бројот на прегледи во ковид-центрите

Министерот за здравство Венко Филипче денеска изјави дека епидемиолошката состојба предизвикана од коронавирусот последните денови се подобрува, се намалува бројот на нови случаи позитивни на коронавирусот и на прегледите во ковид-центрите, а како што нагласи, попушта притисокот врз болниците.

Back to top button
Close
Close