0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштински вести

Се контролираше брзото возење по автопатиштата во Тетовско

МВР денеска во Тетово продолжи со засилените контроли во областа на сообраќајот, со цел ставање ред на патиштата и улиците во државата. При контролите на територија на Тетово, на автопатиштата Скопје - Тетово и Тетово - Гостивар во текот на вчерашниот ден има изречено 88 мерки за возење со брзина поголема од дозволеното.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close