Biznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономијаПолитика

Се интензивира соработката со САД на полето на безбедноста на храната

Интензивирањето на соработката на полето на безбедноста на храната, здравствената заштита и благосостојбата на животните со Соединетите американски држави, преку унапредување на институционалната и бизнис соработка, беа дел од темите на разговор на денешниот работен состанок меѓу директорот на Агенција за храна и ветеринарство (АХВ) Николче Бабовски и Ендрју Мофад, офицер за политички и економски работи во Американската амбасада.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close