Дописници МКДОпштински вести

Се гради планинарски дом на Пониква

Привршуваат армирачко-бетонските градежни работи на Планинарскиот дом на Пониква, чија изградба е во рамки на проектот „Планински велосипедски рај“. Објектот ја доби новата скелетна конструкција, а од стручните служби на Општина Кочани најавуваат продолжување на работите на кровната конструкција.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close