0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталВидео изјаваОпштество

Се чека согласност за вакцините на „Фајзер“ да стигнат од Србија

Премиерот Зоран Заев соопшти дека денеска  контактирал со премиерката на Србија Ана Брнабиќ, упатил и втора молба до „Фајзер“ Њујорк за согласност да се извезат од Србија вакцините кои ни се дадени, а и Владата, рече, ургира преку Министетството за здравство и верува дека ќе биде одобрено.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close