0_Web_АктуелноBiznis.SlajderMakedonija.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Се бришат каматите на долговите што граѓаните ги имаат кон јавните претпријатија

Ќе се бришат каматите на долговите што граѓаните ги имаат кон јавните претпријатија. Ова е една од мерките предвидени во петтиот антикризен пакет што денеска го презентираше владиниот економски тим предводен од премиерот Зоран Заев.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close