СветСвет.Портал

Сеќавање на жртвите од земјотресот на Нов Зеланд пред десет години

На Нов Зеланд денеска знамињата се спуштени на половина копје по повод 10-годишнината од катастрофалниот земјотрес во Крајстчерч, во кој животот го загубија 185 луѓе.

Back to top button
Close
Close