Политички партии

СДСМ: Зад капиталните инвестиции на ВМРО-ДПМНЕ се криеше корупција за што има и кривични постапки

За разлика од криминалното и коруптивно владеење на ВМРО-ДПМНЕ, времето на провизии и договорени тендери, денес Владата предводена од СДСМ гради по план, работи одговорно и отчетно.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close