0_Македонија.ПорталМКДПолитички партии

СДСМ: Во периодот меѓу 2012 и 2015 година компании како АстраЗенека, Глаксо и дел од Новартис се повлекоа од нашата држава

Негрижата и коруптивното владеење на ВМРО-ДПМНЕ предизвика хаос во здравствениот систем и принуди реномирани странски фармацевтски компании да се повлечат од државата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close