Политички партии

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ упорно блокира закони кои значат подобар живот за сите граѓани, закони кои се во интерес на државата

Блокадите на Законот за служба на Армијата и Законот за Клинички центар се доказ дека ВМРО-ДПМНЕ не е поместена од антинародната матрица.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close