0_Македонија.ПорталПолитички партии

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ продолжува да дејствува опасно по јавното здравје

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ, во време кога расте бројот на инфицирани со коронавирусот, а  болниците се полнат, продолжува да ја злоупотребува сериозна здравствена ситуација за дневно-политички поени.

Back to top button
Close
Close