Политички партии

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ остави хаос во здравството

ВМРО-ДПМНЕ е последна која има право да зборува за здравството, откако по 11 години негрижа, неинвестирање и сомнителни набавки, го доведе здравствениот сектор пред колапс.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close