Оригинални текстовиПолитички партии

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ ја политизира образовната реформа

Деструктивната ВМРО-ДПМНЕ ја политизира реформата на образованието и како и за сите важни прашања се поставува спротивно на интересите на граѓаните и на државата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close