Политички партии

СДСМ: Срамот е на ВМРО-ДПМНЕ, токму таа партија ја запусти Армијата, армија која денес е дел од НАТО

ВМРО-ДПМНЕ ја запусти Армијата. ВМРО-ДПМНЕ ја остави Армијата со ниски плати, со распарталени униформи и чизми што се распаѓаат. Не исплаќаа дневници за дежурства, ниту го решија станбеното прашање.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close