0_Македонија.ПорталПолитички партии

СДСМ: Со петтиот пакет мерки помош за граѓаните и градење развојна економијата

Петтиот пакет сеопфатни и навремени економски мерки, креиран од институциите предводени од СДСМ, за помош на граѓаните и компаниите погодените од пандемијата со коронавирусот, но и за градење стабилна и развојна домашна економија, почнува со реализација.

Back to top button
Close
Close