Политички партии

СДСМ: Продолжува вистинската грижа за сите, 283.000 граѓани ќе добијат помош од 6.000 денари, се решаваат проблемите на лозарите

И покрај обидите за блокади од страна на ВМРО-ДПМНЕ и опозицијата, парламентарното мнозинство предводено од СДСМ во Собранието го усвои Предлог законот за финансиска поддршка на граѓани со низок доход, корисници на пензија, корисници на право на социјална сигурност на стари лица, млади лица, самохрани родители, деца без родители и родителска грижа, уметници и други лица кои вршат дејност во културата, филмски работници и естрадни уметници.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close