Политички партии

СДСМ: Понудата на ВМРО-ДПМНЕ е сведена на стари кадри, луѓе на Груевски

И денешните имиња кои се објавија за кандидати за градоначалници се уште потврда дека понудата на ВМРО-ДПМНЕ е понуда од немај каде, составен во главно од стари кадри, луѓе на Никола Груевски. Соочен со тоа што нема понуда, нема кадри и знае дека ги чека нов изборен пораз Мицкоски од немај каде става кандидати кои треба само да го поднесат поразот или игра игрици со глумење независни кандидати.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close