0_Македонија.ПорталПолитички партии

СДСМ: Помошта од петтиот пакет мерки стигнува до граѓаните

Пратениците од парламентарното мнозинство, предводено од СДСМ, ги усвои законите кои ВМРО-ДПМНЕ и опозицијата со месеци свесно и намерно ги блокираа.Поддршката за исплата на плати за месец февруари и март деновиве започнува да пристигнува кај граѓаните.Блокадите, лагите и деструкциите на ВМРО-ДПМНЕ и опозицијата, одново се поразени.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close