Политички партии

СДСМ: Од ВМРО-ДПМНЕ ветуваа дигитални учебници и сеопфатно сексуално образование пред изборите, а денес се противат на овие реформи

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски не се откажуваат ниту имаат намера да стават крај на деструктивното и антинародно однесување кое е на директна штета на образованието и наставниот процес.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close