0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитикаПолитички партии

СДСМ објави 16 кандидати за градоначалници, од кои 12 нови имиња

СДСМ ги соопшти имињата на 16 кандидати за градоначалници, од кои 12 се нови, а четири актуелни градоначалници во општините. Нови кандидати, меѓудругото, ќе има во Аеродром каде во трка за градоначалник ќе биде Александар Филиповски, дипломиран економист, поранешен пратеник, менаџер на повеќе компании, во Карпош каде наместо актуелниот градоначалник кандидат е Душко Весковски, актуелен директор на ЈП „Водовод“ Скопје, и во Прилеп каде кандидат на СДСМ ќе биде Горан Сугарески.

Back to top button
Close
Close