0_Македонија.ПорталПолитички партии

СДСМ: Неопходно е сите граѓани доследно да ги почитуваат мерките за заштита од коронавирусот

Во време кога есенскиот бран на пандемијата со коронавирусот е во полн налет, бројот на инфицирани расте, болничките капацитети се полнат, а здравствените работници се преморени, важно е сите да покажеме одговорност за сопственото и за јавното здравје.

Back to top button
Close
Close