Оригинални текстовиПолитички партии

СДСМ: Наместо да конструира непостоечки случаи, Милошоски да подготви одбрана за процесите што се водат против него

Повеќе од две недели откако во јавноста беа објавени документи кои докажуваат дека Антонијо Милошоски бил осуден и казнет за сторени кривични дела во Германија, тој се уште молчи и не дава одговор за што точно бил осуден, но затоа не му е проблем да продолжува со ширењето лаги и невистини.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close