Политички партии

СДСМ: Мнозинство од 120 пратеници не е 39 колку што има зад Мицкоски

Бројот на пратеници на Мицкоски во Собранието варира од 39 колку што се потпишаа зад неговата поддршка и 53 пратеници од целата опозиција во Парламентот кои гласаа за интерпелација на вицепремиерот Никола Димитров.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close