Политички партии

СДСМ: Мицкоски ја кочеше помошта за фирмите, тој нема ни срам ни став, затоа е осуден на пораз

ВМРО-ДПМНЕ предводена од Христијан Мицкоски преку пратениците во Собранието правеше се за да ги блокира пакетите антикризни мерки кои значат помош за домашната економија, за работниците, за граѓаните. Мицкоски денеска во Битола требаше да им се извини на граѓаните затоа што неговата партија во Собранието блокира се што е во интерес на државата и граѓаните.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close